Wnętrza komercyjne
Prace nad projektem wnętrz komercyjnych /tak jak w przypadku wnętrz prywatnych/ również dzielimy na kilka kluczowych etapów, z tą różnicą, że uwagę skupiamy na nieco innych aspektach.
Oprócz podstawowych funkcji ergonomicznych, użytkowych i estetycznych, przestrzeń powinna być spójna z tożsamością biznesową firmy, na którą składa się nie tylko CI /corporate identity/, ale właśnie w ogromnej mierze lokal/biuro/gabinet/salon wystawowy, gdzie przyjmowani są klienci.
Styl, jakim wypełnimy otaczającą nas przestrzeń wiele powie o naszym stylu pracy. Czystość, klarowność, intuicyjność w rozplanowaniu przestrzeni przekłada się na jakość pracy i dobre samopoczucie zarówno pracowników jak i klientów.
1. Prace przedprojektowe – czyli... poznajmy siebie...
· Spotkanie wstępne – badanie potrzeb...
Pozwala mi zapoznać się z charakterem Państwa firmy i stylem pracy. Rozmawiamy o planach, wizjach i potrzebach dotyczących aranżowanych wnętrz. Wstępnie ustalamy podstawową strategię komunikacji wewnętrznej, jak i łatwość poruszania się potencjalnym klientom.
Ustalamy założenia projektowe i dopracowujemy zakres współpracy w oparciu o ustalony budżet.
· Wizja lokalna – inwentaryzacja obiektu
Wstępne koncepcje można przygotować na podstawie dostarczonych zwymiarowanych rzutów i przekrojów – jeśli takowymi Państwo dysponujecie. W kolejnych jednak etapach – dokładna inwentaryzacja jest niezbędna, aby uniknąć błędów projektowych.
2. Projekt koncepcyjny
Prezentacja idei projektowych przedstawiających pomysł przewodni wnętrza i uwzględniających ergonomię danego miejsca pod kątem funkcji , jakie ma spełniać.
Prezentacja przygotowana jest w postaci:
- rzutów, obrazujących układy funkcjonalne przestrzeni wnętrza, zawierających rozmieszczenia ścian działowych, ukazujących podział na poszczególne strefy: punkt obsługi klienta/recepcja/sekretariat/, hole , gabinety, pomieszczenia techniczne i socjalne, witryny/ekspozycje, miejsce wypoczynku/aneks kuchenny itp
- trójwymiarowych widoków i podstawowych wizualizacji niezbędnych do zobrazowania przedstawianych propozycji;
- rysunków, zawierających rozplanowanie: sufitów z ewentualnymi obniżeniami, oświetlenia, instalacji, podłóg, mebli...
Dopracowujemy proponowane rozwiązania do pełnej Państwa satysfakcji estetycznej i funkcjonalnej
· w międzyczasie, kiedy nasz projekt nabiera ostatecznego kształtu, przychodzi czas na dobór asortymentu /posadzki, okładziny ścienne, oświetlenie, armatura, ceramika, meble/ Przygotowuję propozycje, zestawienia i wstępne wyceny.
Weryfikujemy wszystko wspólnie pod względem funkcjonalnym, estetycznym, jakościowym, w oparciu oczywiście o ustalony budżet; ostatecznie zatwierdzamy poszczególne wybory, które poparte są spotkaniami z poszczególnymi producentami i dystrybutorami.
3. Projekt wykonawczy...to – z reguły - najdłuższa część naszej współpracy – najmniej jednak angażująca Państwa czas.
Według wspólnych ustaleń i wytycznych otrzymanych od Państwa, przygotowuję szczegółową dokumentację techniczną i wykonawczą wraz z dokładnym opisem wszystkich naszych założeń:
- rzuty, przekroje, widoki- opisowe i zwymiarowane dla poszczególnych ekip wykonawczych, począwszy od instalatora, elektryka, płytkarza etc.
Rzuty zawierają wbudowanie, przebudowy, przesunięcia lub wyburzenia ścianek działowych, otworów drzwiowych itp. w stosunku do rzutów inwentaryzacji wnętrza;
- opisy i wytyczne, wraz z wycenami – założeń dotyczących systemów inteligentnych instalacji obejmujących sterowanie oświetleniem, roletami, wizją i nagłośnieniem, ogrzewaniem i klimatyzacją/
- rysunki wykonawcze projektowanych mebli, detalu, dekoracji etc.
- kłady ścian, zawierających nietypowe podziały, zabudowy lub elementy graficzne;
- zestawienia asortymentowe i ilościowe, wraz z wycenami popartymi dobrą polityką rabatową – kompletne - począwszy od wyceny podłóg, płytek, mebli systemowych lub na indywidualne zamówienie /np recepcje, meble gabinetowe/, po detale dekoracyjne jak lampy, ramki, obrazki, grafiki, donice..etc./
- wyceny poszczególnych prac remontowych, wraz z wyceną materiałów,
4. projekt gotowy – czyli... przekazanie kompletnej dokumentacji i ...dobra kawa;-)
Na spotkaniu oprócz przekazaniu Państwu wszystkich niezbędnych dokumentów dotyczących projektu, omawiamy ponownie dokładnie całość, zwracając uwagę na każdy szczegół, wszystkie strategiczne punkty, których wykonanie znacząco wpływa na odbiór całości realizacji. W przypadku korzystania z własnych ekip wykonawczych – zapewniam spotkanie w miejscu realizacji w celu przekazania ekipom poszczególnych prac, założeń projektowych i wytycznych wykonawczych;
NADZÓR – czyli... gwarancja sprawnej i solidnej realizacji
- W opcji do uzgodnienia - To przyjazdy na miejsce realizacji projektu , wyjaśnianie na bieżąco wszystkich wątpliwości, dbanie o jakość wykonywanych prac i kontrola zgodności.
Zakres oraz koszt nadzorów może zostać określony w umowie jako maksymalna ilość spotkań na budowie lub w postaci kwoty za jednorazową konsultację z uwzględnieniem czy ekipy wykonawcze są od kabeDesign – czy Wasze. Nadzór nad realizacją to także nieograniczone konsultacje poprzez e-mail czy telefon.
Osobiście doglądam realizacji, dlatego z pełną odpowiedzialnością gwarantuję najwyższą jakość jej wykonania.